Radās jautājumi?+37163898865

Puma

filtri

  • Izvēlēties
  • Izmērs
    • Apģērbi
      S

  • Krāsa
  • Cena
KĀRTOT PĒC filtri

KĀRTOT PĒC


PUMA

Zīmola Puma rašanās ir viens no neparastākajiem stāstiem sporta apavu pasaulē. Patiesību sakot, ir tikai divi šādi stāsti! Kurš otrais? Tieši tā... Uzņēmumu ar nosaukumu Gebrüder Dassler Schuhfabrik 1923. gadā dibināja divi brāļi nelielā pilsētā, kas atrodas 20 kilometru attālumā no Nirnbergas. Uzņēmums izgatavoja sporta apavus. Tomēr tas nepastāvēja ilgi. 1948. gadā katrs no brāļiem gāja savu ceļu un izveidoja savu uzņēmumu. Vecākais brālis Ādolfs Daslers vadīja uzņēmumu Adidas (Adi – iesauka, Das – uzvārda pirmā zilbe). Jaunākais brālis Rūdolfs Daslers nodibināja uzņēmumu Ruda, taču drīz nosaukums tika mainīts uz Puma. Puma zīmols pastāv kopš 1979. gada, un aktīvi darbojas joprojām.

Puma vēsture

Pirmie Puma apavi Rūdolfa Daslera rūpnīcā bija futbola apavi Puma Super Atom. Apavi tika izstrādāti uzņēmuma pastāvēšanas pirmajā gadā. 1961. gadā ražotājs eksportēja šos apavus uz Šveici un Amerikas Savienotajām Valstīm. Puma mārketinga stratēģijas pamatā bija līgumu parakstīšana ar slaveniem sportistiem. Puma viņiem maksāja par savu produktu valkāšanu sporta pasākumu laikā. Pirmais šāda veida pasākums bija 1960. gada vasaras olimpiskās spēles Romā. Tieši tur starp brāļiem Dasleriem izcēlās pirmais strīds.

Puma sporta apavi tiešsaistē

Olimpiskajās spēlēs vācu skrējējs Armīns Harijs pārstāvēja Puma apavus. Līdz tam viņš skriešanai izmantoja tikai Adidas. Armīna Harija un Ādolfa Daslera sadarbība beidzās, kad sportists pieprasīja samaksu par Adidas reklamēšanu. Ādolfs stingri atteicās, tādēļ Rūdolfs to izmantoja savā labā. Viņš dāsni samaksāja Harijam par Puma produkcijas popularizēšanu un, kā izrādījās, izdarīja pareizo izvēli, jo sprinteris uzvarēja pēdējā skrējienā ar Puma apaviem kājās. Tomēr balvu pasniegšanas ceremonijā Harijs izvēlējās Adidas apavus, cerot uz abu uzņēmumu finansiālu atbalstu. Diemžēl Adidas viņu neatbalstīja. Kopš tā laika daudzi sportisti ir centušies tikt pie uzvaras, valkājot Puma apavus, tostarp arī Pelē, Eusebiu, Nikolā Anelka, Giljermo Vilass un Maradonna. Šobrīd Puma sporta apavi ir modes favorīti ne tikai profesionālajā sportā, bet arī ikdienas dzīvē.