Radās jautājumi?+37163898865
ecoalfsus_mobile copy
scroll-down (1)

 

ECOALF - BECAUSE THERE IS NO PLANET B 

“ECOALF radās 2009. gadā, gan zīmola nosaukums, gan koncepcija tapa pēc manu dēlu - Alfredo un Alvaro - piedzimšanas. Es vēlējos izveidot patiesi ilgtspējīgu modes zīmolu, un es ticēju, ka ilgtspējīgākais risinājums ir pārtraukt dabas resursu neuzmanīgu izmantošanu, lai nodrošinātu resursus nākamajām paaudzēm. Pārstrāde varētu būt risinājums, ja mēs spētu izgatavot jaunas paaudzes pārstrādātus produktus ar tādu pašu kvalitāti un dizainu kā labākajiem nepārstrādātajiem produktiem.” - Havjers Gojenehe, ECOALF izpilddirektors un dibinātājs. ECOALF pieder pie BCorp kopienas #zeronet2030 saistībām. Tā mērķis ir panākt nulles siltumnīcefekta gāzu emisiju līdz 2030. gadam. Tas nozīmē, ka, veicot stratēģiskos pasākumus, visas siltumnīcefekta gāzes tiks samazinātas līdz tiks sasniegts nulles līmenis.

 

Ūdens taupīšana

Saskaņā ar neseno UNESCO publicēto pētījumu 2200 miljoniem cilvēku nav pieejams drošs dzeramais ūdens. Tāpēc zīmols ir apņēmies atbildīgi izmantot ūdeni visā piegādes ķēdē:

• Izvēloties šķiedras un materiālus ar zemāku ūdens pēdu.

• Efektīvāki krāsošanas procesi ar mazu ūdens patēriņu.

• Sadarbojoties un veidojot alianses ar uzņēmumiem un piegādātājiem ar jaunām tehnoloģijām, lai samazinātu ūdens patēriņu.

• Ierobežoto vielu saraksts, lai garantētu nekaitīgu ķīmisku vielu izmantošanu piegādes ķēdē un toksisko vielu likvidēšanu.

 

Upcycling the Oceans 

ECOALF fonds tika radīts Vidusjūras reģionā 2015. gadā, sākot darbību ar Upcycling the Oceans projektu. Vispasaules piedzīvojums, kas, pateicoties zvejnieku atbalstam, palīdzēs savākt jūras atkritumus no okeāna dibena. Revolucionārs projekts, kura mērķis ir atkārtot visu pasauli un kura galvenais mērķis ir atgūt atkritumus, kas iznīcina jūru.

 

Materiāli

Pārstrādāts poliesteris. Izmantojot pārstrādātu PET, ECOALF samazina ūdens patēriņu par 20% un enerģijas patēriņu par 50%, bet CO2 izmešus par 60%* (*Aprēķinātie dati par pārstrādātu PET salīdzinājumā ar parasto poliesteri). Pārstrādāto poliesteri var pārstrādāt atkal, tāpēc šis materiāls ir ļoti novērtēts aprites ekonomikā.

Pārstrādāts neilons. Daudzu zīmolu dūnu jakas ir izgatavotas no pārstrādāta neilona. Pateicoties vismodernākajām tehnoloģijām, ECOALF spēj izgatavot īpaši vieglus un mīkstus audumus, ar ko pazīstami šī zīmola apģērbi. Pārstrādāts neilons ievērojami samazina ražošanas procesa posmu skaitu, salīdzinot ar parastajiem procesiem, kurus izmanto neilona izstrādājumu ražošanā. Šis procesu skaita samazinājums ļauj panākt CO2 emisiju un ūdens patēriņa samazināšanos. Pārstrādāto neilonu var atkārtoti pārstrādāt, kad apģērbs ir beidzis savu aktīvo kalpošanas laiku.

Pārstrādāta kokvilna. Aptuveni 3% planētas virsmas tiek izmantoti kokvilnas ražošanai. Vairāk nekā puse no kokvilnas laukiem tiek mākslīgi apūdeņota, un līdz 90% no izmantotā ūdens ir dzeramais ūdens. Runājot par tekstilrūpniecību, tieši kokvilnas ražošana rada vienu no lielākajām ietekmēm uz vidi, jo tā saistīta ar milzīgu ūdens patēriņu gan tās audzēšanas, gan apstrādes laikā. Kokvilnas ražošana bieži notiek jaunattīstības valstīs, kur iedzīvotājiem tāpat bieži ir grūtības piekļūt drošam dzeramajam ūdenim. Tomēr ūdeni joprojām izmanto apūdeņošanai.

Pārstrādāta vilna.ECOALF izvēlējās pārstrādātu vilnu kā alternatīvu parastajai vilnai, kas iegūta tieši no dzīvniekiem. Vilna tiek pārstrādāta, izmantojot mehānisku procesu, kas ir līdzīgs tam, ko izmanto kokvilnas pārstrādē. Tāpat kā pārstrādātas kokvilnas gadījumā, iegūto šķiedru kvalitāte ir zemāka nekā parastajām šķiedrām. Tāpēc reģenerēta vilna vienmēr tiek uzskatīta par zemas vai sekundāras kvalitātes materiālu. Zīmola mērķis ir paaugstināt šī materiāla kvalitāti tā, lai tas sasniegtu jaunas vilnas līmeni.

Lietoti kafijas biezumi - jauns materiālu apstrādes veids. Pateicoties ECOALF sadarbībai ar uzņēmumu, kam ir patents, lai kafijas biezumus pārveidotu par granulām ar tehniskām īpašībām, sajaucot kafijas granulas ar materiāliem, zīmols spēj piešķirt saviem apģērbiem īpašības, kuru sasniegšanai citādi būtu nepieciešama ķīmiskā apstrāde. Šīs īpašības ir: ātra žūšana, aizsardzība pret UV un smaku kontrole.

 

ECOALF izturība

filtri

  • Izmērs
  • Īpašības
  • Krāsa
  • Cena
KĀRTOT PĒC filtri

KĀRTOT PĒC