Mums jau 14 gadi! Īpaša cena lielākajai preču daļai un 41% atlaide otrajai precei*
*Piedāvājums ir spēkā tikai šajā katalogā esošajām precēm līdz 25.04.2021 (ieskaitot).
Radās jautājumi?+37163898865

filtri

  • Sezona
  • Īpašie piedāvājumi
  • Materiāli

Marmot

filtri Kārtot pēc

Kārtot pēc


Atvainojiet,bet šajā kategorijā nav nevienas preces,ko Jums parādīt

1971. gada aprīlī Kalifornijas universitātes Santakrūzā studenti Ēriks Reinoldss un Deivs Hantlijs devās uz Aļaskas Juno ledus lauku skolas glacioloģijas projekta ietvaros. Tieši uz šī ledāja radās ideja par Marmot klubu. Marmot nozīmē murkšķis - tie ir ļoti sociāli, lieli vāveru dzimtas dzīvnieki, kas dzīvo uz zemes kalnu reģionos.

Lai kļūtu par Marmot kluba biedru jeb murkšķi, nācās uzrāpties ledāja virsotnē kopā ar citu murkšķi. Viens no kluba noteikumiem bija tas, ka ikviens ir kluba prezidents. Lielākā daļa noteikumu īstā studentu garā bija saistīta ar ķermeņa funkcijām.

Tajā vasarā un nākamo divu gadu laikā Ēriks un Deivs savā kopmītņu istabiņā sāka radīt dūnu apģērbu prototipus. Viņu pirmie produkti bija dūnu veste, džemperis un virsjaka, kam sekoja trīs dūnu guļammaisi. Siltākais guļammais, PIKA (tagad pazīstams kā CWM) bija piemērots -45oF temperatūrai.

1973. gada ziemā Ēriks uzkāpa Grandtetonas virsotnē Vaiomingā kopā ar Tomu Boisu no Granddžankšenas Kolorādo. Nākamajā pavasarī Ēriks un Deivs pievienojās Tomam Granddžankšenā, kur viņi iznomāja 100 gadus vecu akmens ēku pilsētas nomalē un atvēra nomas un mazumtirdzniecības veikalu ar nosaukumu Marmot Mountain Works. Ziemās viņi mācīja slēpot, lai nopelnītu naudu izdzīvošanai. Tā 1974. gadā radās Marmot uzņēmums.

Tajā rudenī Toms kāpa Peru kalnos kopā ar izslavēto piedzīvojumu meklētāju un režisoru Maiku Hūveru. Dažas nedēļas pēc atgriešanās Toms saņēma zvanu no Maika. Viņš zvanīja kino studijas 20th Century Fox vārdā, kur tapa filma Aigera smaile ar Klintu Īstvudu, un viņiem bija nepieciešamas 108 ļoti siltas jakas. “Nekādu problēmu,” sacīja Toms, “mēs tieši pie tā strādājām, kad tu zvanīji.” Nu, patiesībā jau nē, bet pēc tam gan viņi ķērās pie darba. Nedēļas laikā murkšķi bija radījuši Golden Mantle (ļoti siltu jaku). Marmot tagad bija kino zvaigzne. Tāpat tas nozīmēja līdz šim lielāko pasūtījumu.

1976. gadā vēl viena satikšanās mainīs Marmot nākotni, kad Ēriks satika Džo Taneru, W.L. Gore & Associates pārstāvi. Ēriks bija viens no pirmajiem ASV, kurš redzēja jaunā āra apģērba auduma koncepciju ar nosaukumu Gore-Tex. Viņu tas ieinteresēja un dažu nedēļu laikā viņš jau bija uzšuvis guļammaisu prototipus, izmantojot jauno Gore-Tex audumu un bija gatavs no pārbaudīt reālos apstākļos. Viņš un Deivs pavadīja septiņas naktis gaļas saldētavā, salīdzinot guļammaisus ar un bez Gore-Tex auduma, kā arī pārbaudīja guļammaisus zem smidzinātājiem. Viņiem patika rezultāti un viņi nekavējoties nomainīja visus kolekcijā esošos audumus pret Gore-Tex ražojumiem. Šobrīd Marmot ir senākais W.L. Gore klients āra apģērbu tirgū.

Marmot ir ievērojami mainījies kopš tā necilajiem pirmsākumiem 1974. gadā, taču viena vērtība ir palikusi nemainīga - mūsu apņemšanās radīt augstākās kvalitātes un veiktspējas produktus.