Spring sale! Lepērcies bez sastrēgumiem! 
Atlaides līdz -50% + papildu -20% atlaide ar kodu: D20SS22. Akcija ir spēkā līdz 2022-05-22 (ieskaitot)*
Pērc tagad
Radās jautājumi?+37163898865

Adidas "Superstar"

2017-01-27

Superstar sākotnēji bija basketbolam paredzēti Adidas apavi, kas ražoti 1969. gadā. Superstar apavus laida apgrozībā kā zemāka profila versiju par Pro Model basketbola apaviem, taču tie iemantoja tik plašu atzinību, ka jau daudzkārt ir pārstrādāti un veicinājuši arī citus produktus. Tā kā šiem apaviem priekšpusē rotājas gumijas gliemežnīcas raksts, tie ieguvuši tādas iesaukas kā “gliemežnīcas purngals”, “gliemežnīcas apavi” un “gliemežnīcas botas”. Šo apavu ikonisko dizainu uzskata par vienu no svarīgākajiem jauninājumiem, kas ietekmējis mūsdienu “sporta apavu kultūras” dzimšanu.

Tolaik ādas virspuse un gliemežnīcas raksts apavu purngalā bija kaut kas neredzēts, tādēļ šie apavi jau drīz vien pievērsa profesionālu basketbola spēlētāju uzmanību, īpaši piesaistot Karimu Abduldžabaru. Apavu revolucionārās tehnoloģiskās īpašības jau drīz vien tika atdarinātas lielākajā daļā NBA spēlētāju apavu, galvenokārt tieši aizsardzības īpašību dēļ. Šo apavu ietekme ļauj Adidas joprojām baudīt prominentu statusu Amerikas Savienoto Valstu tirgū.

Līdz 1980. gadiem šie sporta apavi jau bija kļuvuši ārkārtīgi populāri, bet tad hip-hopa grupa Run D.M.C. izvēlējās tos kā daļu no sava skatuves tērpa. Grupas dalībnieki valkāja apavus bez auklām un ar izvirzītu atloci. Viņu rīcība iemantoja tik lielu popularitāti, ka grupas trijotne, atbildot uz Džeralda Dīsa repa dziesmu “Noziedzīgie sporta apavi” (Felon Sneakers), kas bija vērsta pret sporta apaviem, 1986. gadā sarakstīja dziesmu “Manas Adidas” (My Adidas), kura izbaudīja arī ievērojamu publicitātes kampaņu.

Superstar apavi ir kļuvuši par daļu no jaunatnes modes tendencēm.